Fatih Terim’den Milli Takım itirafı: İngiltere’nin şansı yoktu!

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Final maçında Hollanda’ya karşı öne geçtiği maçtan 2-1 mağlup ayrıldı. Ay-yıldızlılar, bu sonucun ardından 2024 Avrupa Şampiyonası’na veda etti. A Milli Futbol Takımı’nın eski teknik direktörlerinden Fatih Terim dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı’nın ikinci yarının başında gösterdiği performansı eleştiren Fatih Terim, “İkinci yarı Hollanda tempoyu artırıp bireysel oyuncuları da devreye sokunca daha etkili oldular. Biz maalesef ikinci yarının başında geriye çok yaslandık. Pas yapmayı unuttuk. Böyle bir anda Hollanda baskısından kurtulamazsınız” dedi.

Hollanda’nın yetersiz performansına rağmen gollerin geldiğini vurgulayan Fatih Terim, “İkinci yarı geriye düşene kadar hiçbir tehlikemiz olmadı. Kalemizde çok fazla tehlike gördük. Çok ağır gelen, ağır pas yapan Hollanda karşısında dursanız bile yeterken maalesef geriye düştük” diye konuştu.

A Milli Futbol Takımı’nın rahat bir maçı kaybettiğini belirten Fatih Terim, “Turnuvada kazanacaksan bir maçı en rahat kazanacağımız maç buydu” ifadelerini kullandı.

Bizim Çocuklar’ın Hollanda’ya kaybederek final şansını kaybettiğini dile getiren Fatih Terim, “Sadece savunma yaparak kazanamazsınız. Kazanırsınız ama başarılı olamazsınız. Takımımızın çok önemli bir ofansif gücü var. Bizim için çok yazık oldu. Türkiye, bu maçı kaybederek yarı finali değil finali kaybetti” dedi.

A Milli Futbol Takımı’nın İngiltere’yi eleyecek gücü olduğunu belirten Fatih Terim, “İngiltere’nin de bizim oyunumuz karşısında çok fazla şansı olacağını düşünmeyen biriydim. Yetenekli takımımız var ama bugün maalesef hiç beklemediğimiz noktadayız” açıklamasını yaptı.

Hollanda’nın bir daha bu tip bir performans göstermeyeceğini ifade eden Fatih Terim, “Hollanda’yı biz bir kez daha böyle defansta çok hata yapan, ağır oynayan, ilk yarı isabetli şutu olmayan Hollanda’yı bir daha böyle yakalayamabiliriz” diye konuştu.

Fatih Terim şu şekilde devam etti: “İkinci yarı onlarda oyuncular ve bir şeyler değişti. Bizim takımımızda bir şeyler değişmedi.”

Hollanda savunmasına karşı milli futbolcuların sorun çıkardığını vurgulayan Fatih Terim, “Hollanda’nın bireysel yeteneklerini, kanatlardan gelmelerini önleyemedik. Her uzun topta Hollanda savunmasının problem yaşadığı bir takımı hiç hatırlamıyorum. Ama maalesef buna rağmen maçı kazandılar” dedi.

Fatih Terim son olarak şu sözleri dile getirdi:

“Başta Montella olmak üzere teknik ekibi ve oyuncuları canı gönülden kutluyorum. Bizi çok güzel temsil ettiler. Taraftarımız muhteşemdi. Kaybetmeyi de bilmeliyiz. Turnuvaya renk getirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir